niedziela, 24 lipca 2011

Wojujący z (terrorystycznymi) wilkami

abusuleimanal-nasser Cały scenariusz znakomicie ośmiesza wojujących z terrorem. Jeśli Anders Behring Breivik usiłował wszcząć krucjatę przeciwko islamistom, dlaczego pomagali mu w tym islamiści, przyznając się do zamachu? Oto Ansar Al Jihad Al Alami (Helpers of the Global Jihad) przyznaje się do podłożenia bomby w Oslo (jak twierdzą, za udział Norwegii w wojnie w Afganistanie oraz niesprecyzowaną obrazę Mahometa) - a potem znajdują Breivika strzelającego na wyspie... 

Ukazało się też osobne przesłanie, zamieszczone na chronionym hasłem forum Shumukh al-Islam*. Ktoś piszący jako Abu Suleiman al-Nasser mówi, że zamach bombowy w Oslo jest kolejnym przesłaniem dla Europy od mujahideen (świętych wojowników). Monitorująca terrorystów agencja SITE twierdzi, że Al-Nasser już kilkakrotnie groził państwom uczestniczącym w wojnie w Afganistanie. W innym komentarzu zamieszczonym na tym forum uczestnik podpisujący się Emir Grozny pisze: "Groźba pod adresem premiera Norwegii. Masz tylko chwilę, żeby wycofać żołnierzy z grobów Khurasanu (Afganistanu), a jeśli nie... zobaczysz krew płynącą po ulicach."

W piątek o islamistach w Oslo rozpisała się cała światowa prasa. Jedni piszą, że odpowiedzialność za zamach wzięły dwie organizacje terrorystyczne, drudzy prawidłowo kojarzą oryginał i tłumaczenie nazwy, piszą więc o jednej organizacji. Analitycy analizują terrorystę al-Nassera, światowe media mówiąc o Ansar Al Jihad Al Alami używają terminu "organizacja terrorystyczna". Niektórzy dostarczają szczegółów, np. że jest to organizacja terrorystyczna z Kurdystanu - jak np. The Republic, swego czasu wspierający Busha w jego wojnie z terrorem.  Dostarczają również smakowitych, terrorystycznych szczegółów o al-Nasserze.

Zupełnie im wszystkim nie przeszkadza, że oryginalny Abu Suleiman al-Naser został zabity w lutym 2011 w mieście Hit na zachód od Bagdadu. Prowadził auto wyładowane materiałami wybuchowymi - doszło do eksplozji, kiedy iracka policja otworzyła ogień.

A więc nam, a także przytomnym ludziom z New York Times wydaje się, że ani al-Suleimana, ani tej straszliwej organizacji w ogóle nie ma....

* na zdjęciu: oryginalny Abu Suleiman al-Naser w dniu 1 lutego 2011
* Shumukh al-Islam - Forum tropione i zamykane przez GoDaddy. Mówi się, że jest związane z Al Kaidą

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz