czwartek, 25 czerwca 2009

Czwartek, Teheran live

co jakiś czas odświeżaj stronę - updates

wieczorem - Pomóż w przeprowadzeniu ataku DDOS na witryny reżimu. Idź na stronę http://fd10.150m.com/ - trzymaj otwarte okienko - i to wszystko. Aktualne, póki ta strona wisi na serwerze ;)

14.55 jesteśmy pilnie zajęci na twitterze

14.25 niedaleko Taleghani Cr ponad 1000 osób skanduje przeciwko reżimowi prosząc innych do przyłączenia się. Policja zajmuje pozycje na Vali Asr Cr and Enghelab St. Helikoptery unoszą się nad Enghelab Sq. Przed Trybunałem Rewolucyjnym gromadzi się tłum.

14.19 Dzisiejsze protesty powinny się już zacząć, ale na razie nie ma żadnych sygnałów z wiarygodnych źródeł na Twitterze. Jedno z tych źródeł milczy już od ponad 20 godzin. Wiele osób się martwi...

14.12 Z lokalnej prasy wynika, że tylko 1/3 parlamentarzystów iranskich stawila się na przyjęciu Ahmadinejada upamiętniającym jego zwycięstwo wyborcze

12.27 Kelly Golnoush Niknejad czyli TehranBureau w BostonGlobe. Napisała na Twitterze, że od dzisiaj jest w Dubai.

11.40 Czeska strona Lidovky drogą wymiany emaili z Behnaz (nazwisko dla bezpieczeństwa nie opublikowane), studentką z Isfahanu, uzyskała unikalne świadectwo o sytuacji w Iranie. Oto tłumaczenie:

LN: Jak basij usiłują tłumić protesty?
Behnaz: Bardo brutalnie bija protestantów. They're uderzają ludzi ciężkimi drągami, w głowę albo żoładek. Niektórych pobito na śmierć. Nie mają oporów przed atakowaniem dzieci i starszych ludzi. Mówi się o ciężarnej kobiecie, którą postrzelili, i która urodziła na ulicy. Tu w Isfahanie jedną osobę najpierw pobili, a potem zrzucili z dachu. Byłam dziś na jego pogrzebie (24 czerwca). Jego rodzinie zakazano mówić o okolicznościach tej śmierci; grożono im. Jestem pewna, że w miarę upływu czasu poznamy więcej takich przypadków.

LN: czy reżim wywiera presję na rodzinach protestantów?
Behnaz: Reżim wywiera ogromną presję na rodzinach protestantów, którzy albo zostali zabici, albo zatrzymani. Skoro tak się zachowują na ulicach, na oczach wszystkich, to co robią zatrzymanym?

LN: Wybory były zmanipulowane czy były tylko izolowane przypadki nieprawidłowości?
Behnaz: Gdyby wybory były prawdziwe, to czemu reżim tak się upiera, by ich nie powtarzać? Przecież przyniosłyby taki sam rezultat. Dlaczego zamiast wyborów wolą zabijać tak wielu niewinnych ludzi na ulicach?


10.12 Wg. Kalameh - strony związanej z opozycją - dziś w nocy aresztowano 70 nauczycieli akademickich, po spotkaniu z Musawim. Nie jest znane miejsce ich przetrzymywania.

2 komentarze:

 1. دیدار آمده

  http://www.xpogames.com/game.php?game=610

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję Wam za to co robicie.
  W zalewie tabloidów i niewrażliwości.
  Walter Chełstowski

  OdpowiedzUsuń