wtorek, 23 czerwca 2009

Dzień czwarty - armia na ulicach Iranu

Państwowa TV poinformowała dzisiaj, że Rada Strażników wykluczyła unieważnienie kwestionowanych wyborów prezydenckich w Iranie, stwierdzając, że nie znalazła dowodów na żadne "większe" naruszenie prawa. Poinformowała również o sądach specjalnych dla protestujących: "Irańskie sądownictwo powoła specjalny sąd do rozpatrywania spraw protestantów aresztowanych w trakcie społecznych niepokojów po kwestionowanej przez nich reelekcji prezydenta Mahmouda Ahmadinejada. Irańczyk, który zbudował wielką sieć na Facebooku, nieustannie uzupełniając swoją stronę nowych video oraz zdjęć z Iranu, zostawił w nocy taką wiadomość: "Irańscy agenci zaatakowali Nasz dom, atakowali znajdujących się tam ludzi i szukają mnie po całym kraju"

Ebrahim Raisi, wysoki przedstawiciel irańskiego wymiaru sprawiedliwości, który zapowiedział objęcie protestujących trybem specjalnym, dodał również, że "jakikolwiek komentarz, jakiekolwiek pisanie czy jakikolwiek ruch, który mógłby sprowokować lub zachęcić ludzi do kreowania niepokojów - będą uznane za przestępstwa." Oznacza to, że nawet ten blog prowadzi działalność przestępczą... a każdy Irańczyk, przy którym znajdzie się telefon z zachowanym smsem do Twittera, może być w trybie specjalnym wtrącony do więzienia.

Po nocy terroru, dzień terroru i bicia... TehranBureau.com: "są jak wściekłe zwierzęta ... chciałem zrobić im zdjęcia, ale zbytnio się bałem. Naprawdę, ci, co dziś dają radę robić zdjęcia lub filmować, są niebywale shoja (odważni). "

Na stronie Musawiego na Facebooku wezwanie do globalnych demonstracji w czwartek, upamiętniających dotychczasowe ofiary "jakie utraciliśmy do tej pory w naszej walce o sprawiedliwość". W Teheranie demonstracja odbędzie się w Świątyni Imama Chomeiniego (wg Islamu przemoc wewnątrz Świątyni Ćhomeiniego jest niedozwolona). Nieco wcześniej pojawiło się wezwanie Karroubiego do demonstracji upamiętniającej poległych.


Armia na ulicach Iranu

PISZE SIĘ.... Zajrzyj później...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz