poniedziałek, 11 grudnia 2006

Michnik pochlebnie o Pinochecie - wywiad

Zbliża się 13 Grudnia, rocznica stanu wojennego. Po Wielkiej Ofensywie Grudniowej Raptem Odzyskanych Dziewic (patent lingwistyczny: ab_extra) działania wojenne nabrały takiego przyspieszenia, że nic innego nam nie pozostaje, jak przyłączyć się do szacownego grona Korespondentów Wojennych i po prostu archiwizować, co donoszą. Bo inaczej kto z emigrantów by nam uwierzył, że to się dzieje naprawdę? Oto dzisiaj, w 11 dniu Ofensywy Grudniowej, w związku ze sfałszowanym wywiadem z Ojcem Dyrektorem opublikowanym w Gazecie Wyborczej (adresy podaje Erneste poniżej), tenże forumowicz Erneste opublikował wywiad z Adamem Michnikiem, sfałszowany tą samą metodą. Oto on, poprzedzony krótkim wstępem autora.


Erneste: Wywiad z Adamem Michnikiem!!!!


Korzystając z dziennikarskich wzorców publicystów "GW" (kompilacja pytań i wybranych wyrywkowo wypowiedzi "rozmówcy" - patrz tu i tu - zrobiłem mały wywiadzik z Adamem Michnikiem :)

Erneste - Witam, chciałem porozmawiać z Panem na temat polityki zmarłego niedawno generała Pinocheta.

Adam Michnik - Odpieprzcie się od generała!

Erneste - Mam rozumieć, że Pan i pana środowisko popieraliście go?

Adam Michnik - Popieraliśmy politykę represji, często okrutnych, widząc w niej drogę do „nowego wspaniałego świata".

Erneste - Popierał pan Pinocheta za to, że stosował represje? A co ze Stalinem i innymi komunistycznymi mordercami, którzy stosowali represje na masową skalę? Im też wybaczał Pan wszelkie okrucieństwa tylko dlatego, że mówili o "nowym wspaniałym świecie?"

Adam Michnik - Ja uważałem, że komuniści wprawdzie popełniają pewne błędy ideologiczne, bo nie dość uważnie przeczytali Marksa oraz Lenina, ale, że to da się naprostować.

Erneste - Ale przecież represje, tortury, zabójstwa to przestępstwa! Tego rodzaju metody stosują ludzie źli, chorzy z nienawiści!

Adam Michnik - No to bądźmy lekarzami tutaj, no to uznajmy wreszcie, że to, że ktoś popełnił przestępstwo to jest nieszczęście. To jest jego nieszczęście. Spróbujmy mu pomóc.

Erneste - Czyli tak naprawdę według Pana każdy przestępca, bandzior - jeśli tylko głosi ideę "nowego wspaniałego świata" - jest tak naprawdę człowiekiem godnym i przyzwoitym?

Adam Michnik - Tak. Jest człowiekiem honoru.

Erneste - Dziękuję bardzo za rozmowę.

***

Lektury obowiązkowe:

Fikcyjny wywiad z Rydzykiem z "GW"! :-)))

Konkurs: co następnym razem wymyśli GW ???

Ojciec dziecka Anety K.ukrywa się w szeregach PO ?
Nadzwyczajne Zebranie akcjonariuszy Agory S.A.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz